خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

هرآنچه باید درباره محورهای خودروی خود بدانید

هرآنچه باید درباره محورهای خودروی خود بدانید

محورها بخش مهمی از سیستم چرخ هستند اما مؤلفه ای هستند که بسیاری از دارندگان وسایل نقلیه در نگه داری از آن غفلت می کنند. برای اطمینان از نگهداری صحیح وسیله نقلیه ، خوب است که دانش اصلی را در مورد اینکه محور چه کاری انجام می دهد و چرا مهم است ، داشته باشیم.

 

مبانی محورهای شما

ابتدا باید نقش محور درون خودرو را درک کنید. همه وسایل نقلیه چرخ دار دارای محور هستند. محورها برای فرمان ، رانندگی و ترمز استفاده می شوند ، به این معنی که آنها برای هر جنبه استفاده از وسیله نقلیه دارای اهمیت هستند.

در اصل محورها قدرت و گشتاور را از موتور خود به چرخ های شما منتقل می كنند. در انجام این کاركرد كلیدی ، محور باید بتواند تمام وزن وسیله نقلیه ، بار و مسافر را تحمل كند. محور همچنین باید در برابر نیروهای تسریع در رانندگی و ترمز مقاومت کند.

دو نوع محور

دو نوع اصلی محور خودرو وجود دارد. اولی محور محرک نامیده می شود که به قسمت محور رانندگی متصل است. درایو محور اصولاً فقط میله ای است كه به قسمت انتقال وسیله نقلیه امتداد می یابد و به موتور متصل می شود. موتور خود به چرخش محور کمک می کند.

نوع دیگر محور ،محور مرده است که به هیچ وجه به موتور وصل نمی شود. این تنها هنگامی که وسیله نقلیه در حرکت است ، چرخش می یابد ، که ناشی از محور درایو است. محورهای مرده در وسیله نقلیه شما حضور دارند تا به وزن خودرو کمک کنند.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی دینام خودرو

هنگامی که محور شما ناسازگار است

از آنجایی که محورها باید چنین وزن عظیمی را حفظ کنند ، بدیهی است که آنها محکم هستند. با این وجود ، مانند هر قسمت از وسیله نقلیه ، محورها می توانند به هم ریخته و خراب شوند. با گذشت زمان ، سایش و پارگی می تواند باعث تضعیف آنها شود و شاید نیاز به تعویض محور باشد.

 

چند علائم وجود دارد که محورهای شما به تعمییر نیاز دارند:

اگر هنگام رانندگی ، ترمز یا چرخش لرزشی در سرتاسر اتومبیل روبرو شوید ، این مسئله می تواند به مشکل در محور اشاره کند.
و اگر اتومبیل شما به نظر می رسد خوب کار می کند اما به راحتی حرکت نمی کند ، این نشان وجود مشکلی در محور است.

محور شکسته یک مشکل جدی است و نباید بخاطر ایمنی شما و همچنین سلامتی وسیله نقلیه از آن چشم پوشی کرد. بسیار مهم است که در اسرع وقت با حمل اتومبیل خود به مکانیک معتبر ، رسیدگی کنید.

 

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️