خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان، بر خلاف برخی از مشکلات مکانیکی، به طور کلی به شما هشدار می دهد که چیزی اشتباه است، و علائم هشدار دهنده تا زمانی که مشکل برطرف شود یا سیستم خراب نماند، ادامه می یابد.

نادیده گرفتن این هشدارها می تواند منجر به حادثه ای شود که ممکن است تحت پوشش بیمه اتومبیل شما قرار نگیرد، بنابراین اگر فرمان شما نشانگر هر یک از علائم زیر است، آن را برای معاینه و تعمیر به یک مکانیک ببرید:

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

مشکل در چرخاندن چرخ

اگر فرمان خشک دارید، همانطور که این روزها بیشتر اتومبیل ها انجام می دهند، این مسئله می تواند نشان دهنده این باشد که سیستم مشکلی ایجاد کرده است. در مرحله اول، بررسی کنید که آیا مخزن سیال پر است یا خیر. اگر اینگونه نیست، آن را پر کنید. اگر دفعه دیگر که بررسی کردید، دوباره کاهش یافته است، پس از آن می توانید علائم هر گونه نشت سیال را در زیر وسیله نقلیه بررسی کنید. نشت می تواند در پمپ فرمان، شیلنگها یا خود جعبه فرمان باشد.

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

لرزش فرمان

در حالی که این اغلب نشانگر مشکلات تراز چرخ ها است، لرزش چرخ فرمان همچنین می تواند مشکلی در مورد فرمان برق باشد. ایجاد آلودگی های موجود در سیستم می تواند باعث شود وقتی چرخ کاملاً در یک جهت یا جهت دیگر چرخانده شود، لرزش فرمان یا “پالس شدن” فرمان ایجاد شود. شارژر فرمان معمولاً این مشکل را برطرف می کند.

لغزش فرمان

این نشانه دیگری از عدم موفقیت فرمان است. از دیگر دلایل عدم قطع شدن فرمان به غیر از نشت، می توان به پمپ های معیوب ، تسمه های فرسوده فرمان و کمربندهای فرمان یا فرسوده اشاره کرد.

بیشتر بخوانید»»» محور های خودرو

سستی در فرمان

این معمولاً در اثر جعبه فرمان فرسوده و میله های رابط ایجاد می شود.

لرزش بیش از حد فرمان هنگام شتاب یا گوشه چرخاندن

این معمولاً در اثر میله های رابط معیوب یا فرسوده ایجاد می شود. در صورت اجازه ادامه کار، باعث لرزش کل خودرو و در نهایت منجر به از بین رفتن فرمان خواهد شد، بنابراین باید به محض کشف مشکل اصلاح شود.

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

وسیله نقلیه سرگردان است یا به یک طرف می کشد

این اغلب نشان دهنده مشکلی در استفاده از دنده فرمان فرسوده است. سایش زودرس فرمان می تواند به دلیل عدم روانکاری از مایع فرمان برق باشد ، بنابراین شما باید هنگام تعویض دنده فرمان فرسوده ، هرگونه نشت فرمان را نیز بررسی کنید.

جمع بندی

خب در این مقاله علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان توضیح داده شد که امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر به خدمات خودرو بری نیاز داشتید با شماره زیر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️