خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

دینام خودرو

دینام خودرو

دینام خودرو

قبل از آن که سراغ مطلب اصلی برویم، اجازه دهید با یک سوال مهم شروع کنیم. به نظر شما خودرو های مدرن امروزی برای حرکت خود به چه چیزی نیازمندند؟ قاعدتاً جواب اول شما سوخت خودرو می باشد؛ اما اگر به این فکر کنید که سوخت به تنهایی می تواند باعث حرکت خودروتان شود، سخت در اشتباهید. دومین نیاز اصلی یک خودرو برای شروع حرکت نیاز دارد، جریان برق است. تا زمانی که برق توسط سیستم برق رسانی به خودرو تزریق نشود، اتومبیل شما یک میلی متر هم حرکت نمی کند.

اما اینجا هم خیلی ها فکر می کنند که منبع اصلی تولید برق در خودرو ها، باتری است که باید گفت اینجا هم در اشتباه هستیم! اگر کمی در رابطه با اطلاعات فنی خودرو مطالعه کنیم، خواهیم فهمید که منبع اصلی تولید برق در خودروها، دینام یا نمونه ی جدید تر آن ، آلترناتور است. اگر این قطعه در خودرو نباشد، باتری نیز زیاد نمی تواند کارتان راه بیندازد، زیرا وظیفه شارژ باتری نیز بر عهده دینام است. در ادامه توضیحات بیشتری درباره دینام یا آلترناتور خواهیم داد.

دینام خودرو چیست؟

اگر بخواهیم وظیفه اصلی دینام را در یک جمله بیان کنیم، می توان گفت دینام وظیفه تأمین و تولید برق مورد نیاز خودرو در زمان روشن بودن آن بر عهده دارد. در واقع اگر دینام در ماشین نباشد، برق باتری به سرعت تمام می شود.

در حقیقت کار دینام این است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و جریان تولید شده را که یک جریان مستقیم است، به باتری می فرستد تا برق مورد نیاز بخش های مختلف خودرو تامین شود. همچنین دینام همزمان فرایند شارژ مجدد باتری را انجام می دهد. در این شرایط طبیعی است که اگر دینام خودرو شما خراب شود و درست کار نکند، باتری فقط می تواند در زمان محدودی انرژی مورد نیاز خودرو را تامین کند و اتومبیل شما سریعا متوقف خواهد شد.

اجزای تشکیل دهنده دینام خودرو

معرفی چند سایت خوب در زمینه امداد خودرو

سایت اول  : امداد خودرو ابراهیمی 

امداد خودرو ابراهیمی فعالیت خود را در شهر کرج منعطف کرده است و همشریان محترم شهر کرج میتوانند با تماس با ایشان در سریع ترین زمان ممکن خدمات خودرویی حمل و نقل و جایجایی را دریافت نمایید. برای اینکار کافیست کلمه امداد خودرو کرج را جستجو نمایید.

سایت دوم : خودروبران آرش

خودروبران ارش اسدی یکی از قدیمی های امداد خودرو میباشد که در شهر تبریز فعالیت میکند برای اینکه با خدمات این مجموعه آشنا شوید کافیست خودروبر تبریز را جستجو نمایید.

سایت سوم : امداد خودرو مرصادکار

سایت امداد خودرو تبریز مرصادکار یکی از سریع ترین خودرو بر های واقع در شهر تبریز میباشد که خدمات حمل و نقل سریع خودرو در شهر تبریز را برعهده دارد.

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️