خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

نکات ایمنی در مورد تایر خودرو

نکات ایمنی در مورد تایر خودرو

نکات ایمنی در مورد تایر خودرو

تایر خودرو یکی از مهم ترین اجزای خودرو از لحاظ ایمنی است. تنها تماس بین خودرو و جاده قسمتی از تایر به اندازه کف دست است. تنها زمانی رانندگان می‌توانند به حرکت خودرو، چرخش و توقف، بنابر شرایط مدنظر خودشان اتکا کنند که به تایرهای خودرو کاملاً اعتماد داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید: کار دنده ی خودرو چیست؟

 

فشار تایر خود را به صورت ماهیانه بررسی کنید

لاستیک ها می توانند تقریباً یک اینچ هوا در هر ماه از دست دهند. تایر ها حتی در دمای پایین هوای بیشتری می تواند از دست بدهد. بنابراین اگر بفقط ه مکانیک خودرو خود متکی هستید تا فشار تایرها را فقط در تغییرات روغن یا چرخش تایرها بررسی کند ،در واقع شما  خانواده و خود را در معرض خطر قرار داده اید.

طبق اعلام اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ، علت اصلی تصادفات ناشی از تایرها ، در لاستیک های باد شده است. دستکاری وسایل نقلیه و مسافت پیموده شده گاز موجود در تایر را کاهش می دهد و می تواند منجر به سایش زودرس و انفجاری فاجعه بار شود. لاستیک خوب گران است ، اما با چک کردن فشار تایر به طور مرتب ، می توانید عمر آنها را تمدید کنید. برای یافتن فشار مناسب تایر برای اتومبیل ، دفترچه راهنمای مالک یا پلاکارد موجود در قاب فروش تایر خود را بررسی کنید.

 بازرسی منظم لاستیک ها قبل از سفر

نکات ایمنی در مورد تایر خودرو (بازرسی منظم لاستیک ها قبل از سفر)

نکات ایمنی در مورد تایر خودرو (بازرسی منظم لاستیک ها قبل از سفر)

لاستیک ها را بطور منظم ، بخصوص قبل از سفرهای طولانی در جاده ، بازرسی کنید. در زمانی که فشار لاستیک را چک می کنید یا ماشین خود را شستشو می دهید ، معاینه بدنی از لاستیک های خود را انجام دهید.

مواردی که باید به جستجوی آن بپردازید شامل ترک ها ، برآمدگی ها و اشیایی است که ممکن است تایر را سوراخ کند مانند : اشیا تیز، پیچ ، شیشه یا سنگ. اگر یکی از این اشیاء  قسمت جانبی لاستیک شما سوراخ کند ، لاستیک شما نیاز به تعویض دارد. اگر قصد سفر طولانی در جاده ای را دارید ، فشار تایرهای خود را بررسی کنید و لاستیک های خود را قبل از ترک خانه حتما بررسی کنید. ایمنی لاستیک های شما در هنگام مسافرت بسیار مهم است.

اگر هنگام مسافرت با مشکل مواجه شدید ، با تماس بگیریدتا با کادر مجرب خود  در تغییر یا تعویض تایر به شما کمک کنیم.

چرخش صحیح تایر خودرو

به منظور حفظ حتی ساییدگی آج و به حداکثر رساندن عمر بیشتر از لاستیک ، توصیه می شود لاستیک های خود را هر 6000 تا 8000 مایل بچرخانید. اگر مجموعه ای از لاستیک ها را از فروشگاه تایر محل خود خریداری کنید ، ممکن است چرخش تایر رایگان باشد. اگر اینگونه نباشند ، چرخش تایرها عملی بسیار ارزان است.

اضافه بار وسیله نقلیه همچنین می تواند باعث خرابی تایر شود.

بیشتر لاستیک ها نوار سایش بین آج های تایر را دارند. اگر عمق آج لاستیک در این نوار باشد یا زیر آن باشد ، زمان تولید لاستیک های جدید است.

 

بیشتر بخوانید: چه موقع به تعویض باتری ماشین نیاز داریم؟

 

لاستیک های ناسازگار را نصب نکنید

داشتن لاستیک های ناسازگار می تواند بر روی کارکرد اتومبیل شما تأثیر منفی بگذارد و باعث پارگی غیرمعمول سایر قسمت های لاستیک شما و همچنین سایر اجزای ماشین شما شود.

ما یاد گرفته ایم که قانون شست برای خرید لاستیک این است که شما همیشه باید حداقل دو مورد بخرید و بدون توجه به نوع خودرویی که دارید ، آنها را در عقب خودرو قرار دهید. در حالی که به ما آموزش داده شده بودید که همیشه باید لاستیک های جدید را در جلوی خودرو قرار دهید ، اما فواید قرار دادن لاستیک های جدید در عقب ، بهتر است تا خودرو در شرایط مرطوب کار کند. اگر لاستیک ضعیفی در قسمت عقب خودرو شما وجود داشته باشد ، می تواند باعث چرخش و در نهایت تصادف اتومبیل شود.

 

 

نتیجه گیری: با توجه به مقاله ی بالا در میابیم که تایر نقش اصلی را در ایمنی خودرو دارد.

شما کاربر گرامی در هفت روز هفته و بیست چهار ساعت روز می توانید در صورت مشاهده ایراد در دنده خودرو با خودروبر724 تماس بگیرید تا با کادری مجرب با کمترین هزینه نسبت به تعمیر و یا جابجایی خودرو شما اقدام نماید.

***************************

خودروبر724 از شما کاربر گرامی جهت مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر را دارد.

***************************

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️