خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

کار دنده ی خودرو چیست؟

کار دنده ی خودرو چیست؟

کار دنده ی خودرو چیست؟

 

مقدمه:  کار دنده اتومبیل این است که اطمینان حاصل کنید که مقدار مناسبی از قدرت به چرخ های شما می رود تا با سرعت مشخص رانندگی کنید. این کار با جابجایی چرخ دنده ها به روشی بسیار شبیه به دوچرخه می باشد . در هنگام دوچرخه اگر زنجیر پاره شود شود یا شل شود ، دوچره راه نمی رود و اگر زنجیر چرخ دنده ای بیش از حد سفت باشد ، برای شروع کار با مشکل مواجه خواهید شد. همین اصل در مورد دنده خودروی شما نیز صدق می کند ، و اگر آن را به خوبی حفظ نکنید ، باعث کاهش مصرف سوخت می شوید یا حتی اصلاً قادر به رانندگی نمی شوید.

 

 

چگونه دنده خودرو دستی کار می کند:گیربکس دستی در واقع نسخه قدرتمندتری از تعویض دنده دوچرخه است. حتی اگر در اتومبیل شما زنجیری وجود ندارد ، مانند دوچرخه ، موتور و گیربکس باید دقیقاً قطع شود مانند اینکه یک زنجیره دوچرخه هنگام تغییر یا بالا رفتن به طور موقت از چرخ دنده ها خارج شود. در اتومبیل خود ، با فشار دادن کلاچ ،موتور و گیربکس را جدا می کنید. هنگامی که دنده را تعویض می کنید ، همان تأثیر حرکت زنجیر چرخ دوچرخه را دارد و ماشین شما را به چرخ دنده جدید منتقل می کند. هنگامی که شما در چرخ دنده های جدید هستید ، می توانید کلاچ را رها کنید و رانندگی کنید.

مطالعه بیشتر>> چه موقع به تعویض باتری ماشین نیاز داریم؟

 

چگونه یک انتقال خودکار کار می کند؟گیربکس اتوماتیک در اصل یک تعویض دنده اتوماتیک است. به جای اینکه دنده ها را به طور دستی با کلاچ بر روی یک اتومبیل گیربکس دستی یا تعویض دنده بر روی دوچرخه تغییر دهید ، گیربکس اتوماتیک همه چیز را برای شما انجام می دهد. آیا تاکنون شنیده اید که صدای موتور شما بالاتر می رود ، و با شتاب بیشتر ماشین خود پایین بیاید؟ خودرویی که در دنده پایین قرار دارد ، با فشار به سرعتهای بالاتر شروع به چالش خواهد کرد. یک اتومبیل با گیربکس اتوماتیک دارای مبدل گشتاور است که در هنگام تسریع و تغییر سرعت شما به یک دنده بالاتر ، این تغییرات را حس می کند. و به همان روندی که شما سرعت خودرو را کند می کنید برعکس کار می کند

 

 

 

 

نتیجه گیری: با توجه به مقاله ی بالا در میابیم که دنده نقش اصلی را در تغییر سرعت خودرو دارد و مستقیم با گیربکس خودرو در ارتباط میباشد .شما کاربر گرامی در هفت روز هفته و بیست چهار ساعت روز می توانید در صورت مشاهده ایراد در دنده خودرو با خودروبر724 تماس بگیرید تا با کادری مجرب با کمترین هزینه نسبت به تعمیر و یا جابجایی خودرو شما اقدام نماید.

 

 

 

***************************

خودروبر724 از شما کاربر گرامی جهت مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر را دارد.

***************************

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️