خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

کاسه نمد چیست؟ | خودرو 100

کاسه نمد چیست؟ | خودرو 100

کاسه نمد قطعه ای فلزی و برخی اوقات پلاستیکی است که در انواع خودرو ها همچون( موتور سیکلت، کامیون ها) و سایر ماشین آلات وجود دارد، به عبارتی دیگر هر دستگاهی که برای عملکرد بهتر به نگهداری روغن نیاز دارد به این قطعه نیز محتاج است. این قطعه با آنکه بسیار….

کاسه نمد چیست؟

کاسه نمد قطعه ای فلزی و برخی اوقات پلاستیکی است که در انواع خودرو ها همچون( موتور سیکلت، کامیون ها) و سایر ماشین آلات وجود دارد، به عبارتی دیگر هر دستگاهی که برای عملکرد بهتر به نگهداری روغن نیاز دارد به این قطعه نیز محتاج است. این قطعه با آنکه بسیار ساده می باشد اما در اکثر دستگاه ها به کار گرفته شده و بسیار مهم و کاربردی است. از آنجایی که این قطعه در معرض تکان های شدید شفت ها قرار دارد از جنس تفلون ساخته می شود تا توانایی مقاومت را داشته باشد.

کاسه نمد چه وظیفه ای دارد؟ از چه اجزائی تشکیل شده است؟

در هر خودرویی که حرکت چرخشی داشته باشد باید وسیله ای به کار گرفته شود که از نشت روغن جلوگیری نماید که این قطعه همین کار را انجام می دهد، به گونه ای می توان گفت وظیفه ی اصلی کاسه های نمد جلوگیری از نشت روغن می باشد. در صورت نشت روغن مشکلات متعددی در ماشین ها رخ می دهد به طور مثال نشت روغن در شیلنگ های موجود در ماشین ها و اتصالات مختلف نفوذ کرده و باعث به وجود آمدن جرقه های الکتریکی می شود که این موضوع سبب می شود تا سیستم برق اتومبیل دچار اختلال شود. علاوه بر این ها نشت روغن در قسمت هایی از موتور خودرو که حرارت زیادی دارند سبب می شوند تا گاز های مضر نشت کرده و خطر آتش سوزی را افزایش دهد. در نتیجه این قطعه از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می نماید. از جمله اجزاء اصلی تشکیل دهنده ی کاسه نمد ها می توان به 1- نمد 2- واشر 3- فنر اشاره کرد. وجود فنر باعث می شود این قطعه حالت کشسانی داشته و بتواند انعطاف پذیر باشد. همچنین واشر ها نیز که از جنس فولادی هستند توانایی لازم برای مقاومت در برابر ضربه های ناشی از حرکات شفت ها را دارا می باشند.

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️