خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

چه موقع به تعویض باتری ماشین نیاز داریم؟

چه موقع به تعویض باتری ماشین نیاز داریم؟

چه موقع به تعویض باتری ماشین نیاز داریم؟

 

 

 

 

هنگامی که شما ماشین را راه اندازی می کنید ، متناوب برای شارژ مجدد باتری انرژی الکتریکی اضافی ایجاد می کند. 
با گذشت زمان ، یک باتری ظرفیت و توانایی خود را برای شارژ شدن از دست می دهد. و باتری ضعیف قادر به روشن شدن اتومبیل شما نخواهد بود. غالباً وقتی هوا سرد می شود این اتفاق می افتد. هنگامی که باتری برای چرخاندن موتور بسیار ضعیف باشد ، برای شروع کار باید ماشین افزایش یابد ، در ادامه بخوانید. برای جلوگیری از این وضعیت ، باید یک باتری قبل از افت ظرفیت آن به سطح بحرانی تعویض شود.

به طور متوسط ​​، باتری ماشین از 5 تا 7 سال دوام می آورد. اگر باتری روزانه رانندگی شود و باتری را به طور کامل شارژ نگه داشته شود ، باعث افزایش طول عمر باتری میشود. وقتی وسیله نقلیه برای مدت زمان طولانی پارک شده باشد ، باتری زودتر خراب می شود. ما دیدیم که باتری ها تا 10 سال دوام می آورند.

 

  • چگونه می توانیم بگوییم که ظرفیت باتری کم می شود؟ آیا نشانه هایی مبنی بر عدم موفقیت باتری خودرو وجود دارد؟ آره. هنگامی که باتری ضعیف است ، ممکن است متوجه شوید که موتور کندتر از حد معمول کا میکند و چراغ های داشبورد هنگام شروع اتومبیل  می لرزند یا کمرنگ می شوند.  حتی اگر باتری پس از رانندگی به طور کامل شارژ شود این اتفاق می افتد.
نشانه دیگر این است که بعد از خاموش شدن موتور ، اگر پنجره های خود را بالا پایین کنید ، پنجره ها بسیار کندتر از زمان کار کردن موتور حرکت می کنند. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که چراغ stop موتور در هنگام خاموش بودن موتور کم می شود ، اما هنگام روشن شدن موتور دوباره روشن تر می شود. خوردگی بیش از حد در پایانه های باتری و کابل ها همانند عکس زیر نیز موجب ضعیف بودن باتری میشود.
  • آیا می توان ظرفیت باتری را آزمایش کرد؟بله ، ظرفیت باتری اغلب در CCA یا آمپرهای سرد Cranking اندازه گیری می شود. بسیاری از تعمیرگاه های تعمیر خودرو می توانند باتری مخصوص شما را آزمایش کنند (در عکس). تست کننده باتری می تواند CCA واقعی را اندازه گیری کرده و آن را با رتبه جدید باتری CCA مقایسه کند. یک تستر باتری همچنین می تواند آزمایشگر و سیستم شارژ را انجام دهد.

 

  • چگونه در هنگام ضعیف بودن باتری ، باتری خودرو را تقویت کنیم؟ برای افزایش باتری اتومبیل ، به کابل های تقویت کننده  برای تقویت باتری خودرو دیگر نیاز دارید. دفترچه راهنماي شما دستورالعمل هاي صحيح دارد. مراقب باشید ، اگر کابل های تقویت کننده به پایانه های اشتباه وصل شده باشند ، ممکن است باعث ایجاد جرقه بزرگی شود و برخی فیوزها و سایر قطعات الکتریکی از بین بروند.

 

  • چه مدت طول می کشد تا یک باتری ضعیف شارژ شود؟ اگر باتری ضعیف و قابل شارژ باشد ، معمولاً با 20-40 دقیقه کار کردن موتور یا رانندگی برای شارژ مجدد آن کافی است.
با این حال ، توجه داشته باشید که در بعضی از اتومبیل های دارای فرمان برقی ، ممکن است فرمان تا زمانی که باتری به اندازه کافی شارژ نشود ، به درستی کار نکند. به همین دلیل رانندگی با باتری کم می تواند خطرناک باشد.
اگر یک باتری خوب برای مدت طولانی استفاده نشده است و به طور کامل تخلیه شده است ، ممکن است زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

مقاله های مرتبط:

نکات فنی کاربردی خودرو

مشکلات موتوری خودرو

 

***************************

خودروبر724 از شما کاربر گرامی جهت مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر را دارد.

***************************

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️