خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

نیسان جی تی ار

نیسان جی تی ار

نیسان در مدل جدید از GT-R بیش از هر سال دیگری پس از معرفی آن در سال ۲۰۰۹ ، در جزئیات خودرو تغییر ایجاد کرده و سال ۲۰۱۵ سالی متفاوت با ۲۰۱۴ برای GT-R خواهد بود

البته در طول سال‌ها به دنبال بهینه‌سازی و پیشرفت مداوم این مدل خود بوده است؛ مواردی مانند تنظیم سختی شاسی، افزایش اسب‌بخار موتور و ارتقای سیستم فرمان. امّا تنها نکته‌ای که همچنان بی‌پاسخ مانند ضعف‌ سیستم تعلیق پس از شش سال عرضه نیسان GT-R است و همه علاقه‌مندان آن امیدوارند که در مدل جدید این ضعف‌ها برطرف شوند.

مدل جدید نیسان Gt-R نیسموی ۲۰۱۵ رشدی بسیار خوب داشته و قدرت و هیجان زیادی را نشان داده است. امّا در همین حال، مدل پایه این خودرو با عنوان «پرمیوم» یک سیستم تعلیق آرامش‌بخش دریافت کرده که هم باعث کیفیت بهتری در سواری شده و هم چسبندگی خودرو را افزایش داده است. در این سیستم، از مواردی مانند دامپرهای ارتقا یافته و میله نرم‌تر ضدّ لغزش در جلو استفاده شده است. نیسان در این مدل جدید از GT-R سعی کرده که یک خودروی مطیع با ویژگی‌های گذشته ارائه دهد؛ ولی در همین حال، تغییراتی که در مدل سال ۲۰۱۵ صورت گرفته به گونه‌ای است که به راحتی بر روی صندلی راننده قابل‌لمس است. در حالی که مدل قبلی مانند یک لوکوموتیو بر روی ریل!، در جاده بالا و پایین می‌رفت، GT-R مدل ۲۰۱۵ آرام و آزاد در مسیر مستقیم خود در بزرگراه به راه خود ادامه می‌دهد.

هنوز همان هیولای پر سر و صدا و جان‌سخت که می‌شناسیم …
نیسان GT-R مدل ۲۰۱۵ یک خودروی استوار، سریع و نترس مانند هر GT-R دیگری است که قبلاً با شاسی R35 عرضه شده است. گفته نیسان در مورد چسبندگی بیشتر مدل جدید در تست لغزش چندان محسوس نبود؛ زیرا تمایل به ادامه مسیر 0.95g از این خودرو مشاهده شد که بهتر از وضعیت GT-R مدل ۲۰۱۳ نیست. همین طور مدل‌های نیسمو و نسخه مخصوص پیست Gt-R با تایرهای NR-1 سطح چسبندگی بالای 1.0g از خود نشان داده‌اند. سیستم تعلیق نرمتر می‌بایست وضعیت چسبندگی را در یک سطح جاده ناهموار و در مانورهای در حال حرکت بهبود بخشد. ولی سیستم جدید حداقل، وضعیت کم‌فرمانی GT-R را بهتر نکرده است. هنگامی که پا را از روی گاز به صورت ناگهانی برمی‌دارید یا برای پیچیدن ترمز می‌کنید، تایرهای جلوی GT-R اسکیت‌سواری در سطح جاده را به کم شدن سرعت ترجیح می‌دهند.

علی‌رغم سیستم دفع هوشمند نویزها، Gt-R هنوز هم یک هیولای پر سر و صدا باقی مانده است. تایرهای بزرگ «دانلوپ» باعث می‌شوند که کابین خودرو در هنگام شروع حرکت وضعیتی شبیه به ایرباس ۶۰۰ تُنی داشته باشد. با وجود صداهای تغییر سرعت سیستم گیربکس ۶ دنده اتوماتیک دو کلاچه، هیچ راهی برای ساکت کردن این خودروی سرکش نیست.

در مدل ۲۰۱۵ هیچ تغییری در زمینه پیشرانه صورت نگرفته است که البته احتمالاً کسی هم شکایتی ندارد. موتور 3.8 لیتری V-6 با توربوهای دوقلو باعث ایجاد ۵۴۵ اسب‌بخار قدرت و گشتاور ۶۲۷/۷ نیوتن‌متر می‌شود. با استفاده از سیستم مفید کنترل شروع حرکت، این خودرو توانست رکورد ۳ ثانیه کامل را در رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برای خود ثبت کند. البته در دیگر GT-R ها، این زمان ۲/۹ ثانیه بوده است. ولی این خودرو در تست یک‌چهارم مایل وضعیتی متفاوت با سایر GT-R ها مانند نیسموی ۶۰۰ اسب‌بخاری مدل ۲۰۱۵ داشته است. GT-R کنونی در مدت ۱۱/۲ ثانیه از مرز ۱۳۲۰ فوت می‌گذرد.

می‌توان گفت که نیسان Gt-R مدل ۲۰۱۵ با قیمتی بیش از ۱۰۰ هزار بهترین مدل خودرو از این سری تاکنون بوده است؛ ولی شاید باز هم علاقه‌مندان به این خودرو وضعیت بهتری را برای مدل سال آینده طلب می‌کنند و هنوز کار برای نیسان پایان نیافته است. در ادامه مشخصات این خودرو را مرور می کنیم.

✅مشخصات:
نوع خودرو: موتور جلو، دیفرانسیل چهارچرخ متحرک، ۴ سرنشین، ۲ در کوپه.
قیمت مدل تست: ۱۰۶۶۵۰ دلار (قیمت پایه: ۱۰۳۳۶۵ دلار)
نوع موتورDOHC 24-valve V-6با دو توربوشارژر، بدنهٔ و رویه آلومینیومی، پورت انژکتور سوخت.
گنجایش: ۳۷۹۹ سی‌سی.
قدرت: ۵۴۵ اسب بخار در 6۴۰۰ دور در دقیقه.
گشتاور: ۶۲۷/۷ نیوتن‌متر در ۳۲۰۰ دور در دقیقه.
گیربکس: ۶ سرعته اتوماتیک دوکلاجه با قابلیت شیفت دستی.
✅ابعاد:

فاصله دو محور چرخ‌ها: ۲/۷۸ متر.
طول ماشین: ۴/۶۷ متر.
عرض: ۱/۸۹ متر.
ارتفاع: ۱/۳۷ متر.
وزن کلی: ۱۷۷۶ کیلوگرم.

✅تستهای سرعت :
صفر تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۳ ثانیه.
صفر تا ۱۶۰/۹ کیلومتر بر ساعت: ۷/۱ ثانیه.
صفر تا ۲۰۹/۲ کیلومتر بر ساعت: ۱۲/۳ ثانیه.
استارت در حال حرکت بین ۸ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۳/۹ ثانیه.
عبور از یک‌چهارم مایل: ۱۱/۲ ثانیه با سرعت نهایی ۲۰۱/۱۷ کیلومتر بر ساعت.
سرعت نهایی (با محدودیت دراگ) : ۳۰۹ کیلومتر بر ساعت.
مسافت ترمز از سرعت ۱۱۲/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴۶/۰۲ متر.

✅مصرف سوخت:

تخمین سازمان حفاظت محیط زیست امریکا: ۱۴/۷ لیتر در شهر و ۱۰/۲ لیتر در بزرگراه در هر ۱۰۰ کیلومتر.
مصرف سوخت در تست: ۱۴/۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر.

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️