خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

4 علت اصلی لرزش فرمان

4 علت اصلی لرزش فرمان

لرزش فرمان هنگام رانندگی اذیت می شوید؟ خب شما تنها نیستی! این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که رانندگان شکایت می کنند. بعضی اوقات ، فرمان با سرعت زیاد تکان می خورد یا ممکن است هر زمان وسیله نقلیه به جلو حرکت کند. به یاد داشته باشید، اگر در برخی روزها در بزرگراه رانندگی می کنید و لرزش فرمان را احساس می کنید، این علامت خسارت است که می تواند از سیستم شاسی یا لاستیک های آسیب دیده ناشی شود. مقاله زیر به شما کمک می کند تا درک کنید چه عواملی باعث ایجاد این مشکل می شود.

توضیحات لرزش فرمان

فرمان بسیار حائز اهمیت است، رانندگی اتومبیل در مراحل جابجایی است بنابراین هرگونه مشکلی در این بخش نیز به طور بالقوه خطر تصادف را به دنبال خواهد داشت. در داخل محور فرمان، شافت ساخته شده از فلز به نام اسپیندل است. اسپیندل وظیفه انتقال نیرو از فرمان به قفسه و چرخ دنده یا مکانیسم فرمان را در هر زمان که راننده نیرو را بر روی فرمان بگذارد، دارد. هنگام رانندگی در جاده، فرمان باید صاف و پایدار در خیابان (صاف ، صاف) و خارج از شهر (جاده پر پیچ و خم) باشد.

لرزش فرمان

علائمی مانند حاشیه خمیده یا نامتعادل خودرو، از بین رفتن مهره، پیچ نردبان فرمان، دکل … معمولاً فرمان کروز فرمان را لرزان می کنید، این پدیده فقط به طور معمول لرزش چرخ فرمان هنگام ترمز ناشی از دلایل دیگری مانند ترمز دیسک یا درام (برای ترمزهای طبل ، ترمزهای معمولی) نامتعادل هستند.

علل لرزش فرمان

اجزای مختلف وسیله نقلیه می تواند مقصر باشد، و تشخیص مشکل می تواند بسیار وقت گیر باشد. برای صرفه جویی در وقت می توانید به طور مستقیم قسمتهای زیر را بازرسی کنید. به یاد داشته باشید که نادیده گرفتن مشکل برای مدت طولانی می تواند منجر به پارگی زودرس بر روی عناصر مختلف شود.

1. لاستیک های اشتباه

این یکی از شایع ترین دلایل لرزش فرمان است. علائم این مشکل تکان دادن چرخ ها در حدود 50-50 مایل در ساعت و بدتر شدن در حدود 60 مایل در ساعت است. با این حال، هنگام افزایش سرعت کاهش می یابد. بهترین راه برای جلوگیری از آن، چک کردن لاستیک به طور مرتب برای تورم و تراز صحیح است.

2. چرخ های نامتعادل

لاستیک های نادرست، آسیب دیده و با کیفیت پایین می تواند منجر به عدم تعادل چرخ ها شود. وقتی این اتفاق بیفتد باعث لرزش بیش از حد چرخ های فرمان و گاهی اوقات کل اتومبیل می شود! لاستیک های کم مصرف با آج های ناهموار احتمالاً در بیشتر موارد مقصر هستند. با این حال، یک سیستم تعلیق سبک می تواند دلیل این امر باشد که چرخ ها با وزنه های ضد وزن متعادل نشده اند. نکته نگران کننده تر این است که نادیده گرفتن آن منجر به آسیب دیدن بندها، شوک ها، آج و بعضی از قسمت های دیگر در مکانیزم تعلیق و فرمان خواهد شد.

بیشتر بخوانید »»» علائم هشدار دهنده مشکلات فرمان

3. مشکلات تعلیق

هنگامی که فرمان با سرعت زیاد تکان می خورد و یا اینکه سرعت خاصی را حفظ می کنید، می توانید بر روی سیستم تعلیق اشاره کنید. یک سیستم تعلیق را به طور کامل بررسی کنید زیرا چنین لرزش به طور معمول از قسمت های فرسوده، شوک های فرسوده، اتصالات سست و عدم تعادل درایو محرک رخ می دهد.

لرزش فرمان

4. مشکلات ترمز

بسیاری از مشکلات ترمز می تواند باعث لرزش فرمان شود. اگر هنگام کند شدن وسیله نقلیه تکان می خورد، باید دیسک های ترمز بد، اتصالات سست، شوک های آسیب دیده و لنت های ترمز فرسوده را بررسی کنید. بدیهی است، ممکن است مشکلات ترمز دیگری نیز وجود داشته باشد که می تواند علائم را ایجاد کند. از طرف دیگر، اگر لرزش در هنگام فشار دادن پدال ترمز ایجاد شود، باید به روتورهای ترمز نگاه کنید. کولیس ترمز قسمت دیگری است که می توان در هنگام لرزش فرمان با سرعت بالا بخش دیگری را بررسی کرد. هرچه سرعت بیشتری رانندگی کنید، لرزش بدتر خواهد شد و در هنگام توقف ماشین از بوی سوزش می گیرید.

جمع بندی

خب در این مقاله 4 علت اصلی لرزش فرمان مورد برسی قرار گرفت. امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر به خدمات خودرو بری نیاز داشتید با شماره زیر تماس بگیرید.

لرزش فرمان

 

 

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️