خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

فروش خودرو و آمار

فروش خودرو و آمار

📌 خودروسازان با عرضه کم خودرو به بازار عامل گرانی‌های اخیر هستند/ در هفته‌های اخیر پراید ۱۱۱ و ۱۳۱ کم فاکتور شده

▫️ سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران: افزایش قیمت‌ها تنها در خودروهای پرتیراژ دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو رخ داده و برای خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمتی وجود نداشته است. عرضه این خودروها در بازار به درستی انجام نمی‌شود، اگر عرضه به اندازه کافی انجام شود، گرانی در بازار خودرو ایجاد نمی‌شود.

▫️ لازم است که سازمان‌های نظارتی همچون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ورود کرده و پاسخگو باشند که چه اتفاقی افتاده که افزایش قیمت‌ داشته‌ایم. طی دو سه هفته اخیر بیشتر افزایش قیمت‌ها در پژو ۲۰۶ و پراید بوده که عرضه آن به بازار کم بوده است و به طور مثال پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ کم فاکتور شده‌اند./نودِ اقتصادی

📌 فروش خودروهای پژوی فرانسه ۳۰۷ هزار دستگاه کاهش یافت/ ۴۷ درصد این کاهش مربوط به از دست دادن بازار ایران است

▪️ به گزارش «نود اقتصادی» بررسی صورت مالی شرکت خودروسازی پژوی فرانسه (گروه PSA) نشان می‌دهد فروش این شرکت با کاهش نزدیک به ۳۰۷ هزار دستگاه از دو میلیون و ۸۸۴ هزار دستگاه در ۹ماهه سال ۲۰۱۸ به دو میلیون و ۵۷۷ هزار دستگاه در ۹ماهه سال ۲۰۱۹ رسیده است.

▪️ بررسی آمارها نشان می‌دهد ۴۷ درصد از کاهش فروش ۳۰۷ هزار دستگاهی شرکت پژو مربوط به بازار ایران است که با تحریم‌های یکجانبه آمریکا پژو را از فروش ۱۴۴ هزار دستگاه خودروی مونتاژ شده در بازار ایران محروم کرده است. پس از بازار ایران، بازار چین و کشورهای شرق آسیا نیز دومین بازار هدف شرکت پژو بوده که بیشترین کاهش فروش را برای این شرکت رقم زده است.

▪️ قابل ذکر است کاهش ۳۰۷ هزار دستگاه فروش شرکت پژو در ۹ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ موجب کاهش ۱۰/۶ درصدی میزان فروش گروه پژو شده است.

📌 توقف تولید ۴ مدل خودرو فقط برای تحریک بازار است/ دلالان شروع به خرید پژو و پراید کرده‌اند

▪️ حسین سعیدی فعال بازار خودرو: به نظر نمی‌رسد که توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید بار اجرایی داشته باشد و بیشتر برای تحریک بازار است در دو سال اخیر بارها مسئولین رسمی کشور در خصوص توقف تولید پراید و پژو مصاحبه کرده‌اند اما هیچ اتفاقی صورت نگرفت و اکنون هم به نظر نمی‌آید این صحبت‌ها عملی شود.

▪️ اکنون فضایی به وجود آمده که دلالان و سفته‌بازها شروع به خرید پژو و پراید کرده‌اند چون قرار است تا ۶ ماه دیگر تولید قطع شود. البته سه ما پیش این سیاست را سایپا نیز اجرا و اعلام کرد که آخرین خودرو سراتو تولید شد در حالیکه از ۶ ماه پیش تولید تجاری آن متوقف شده بود اما به محض انتشار خبر توقف تولید سراتو طرح فروش نقدی آن از سوی همین خودروسازی منتشر و جالب اینکه تا چند روز پیش هنوز سایت برای خرید این خودرو باز بود.

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️