خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

چرا سیستم اگزوز من صدای عجیب و غریب ایجاد می کند؟

چرا سیستم اگزوز من صدای عجیب و غریب ایجاد می کند؟

آیا سیستم اگزوز شما صدایی بلند و آزاردهنده دارد؟ اگر چنین است ، احتمالاً در سیستم اگزوز شما نشتی وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم به این مشکل پرداخت کنیم و نحوه ایمن نگه داشتن وسیله نقلیه خود را به شما یاد خواهیم داد. قبل از اینکه ما یک نشت اگزوز را توضیح دهیم، مواردی وجود دارد که باید درباره سیستم اگزوز خود بدانید.

سیستم اگزوز چگونه کار می کند

سیستم اگزوز شما از چند لوله ساخته شده است، که همه در وسایل نقلیه شما متصل هستند. اولین اگزوز در موتور قرار دارد، سپس از طریق لوله ها و از کنار لوله عبور می کند. مبدل کاتالیزوری بسیاری از سموم را می سوزاند.

از بین بردن سموم باعث می شود دودها از ورود به جو بی خطر باشند. هنگامی که دود اگزوز برای محیط زیست بی خطر است، آنها از طریق صدا خفه کن عبور می کنند، این سر و صدایی را که سیستم اگزوز ایجاد می کند، کم می کند و امکان ایجاد یک رانندگی آرام را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید»»» ماشین بدون خرج

چرا سیستم اگزوز شما با گذشت زمان از بین می رود

موتور شما تعداد زیادی ماده شیمیایی را ایجاد و آزاد می کند ، و اکثراً بر روی سیستم اگزوز قرار دارد تا این سموم را تجزیه کند. یک سیستم اگزوز مناسب باید دو یا سه سال دوام داشته باشد ، اما لوله ها دائماً در حال فرسودگی هستند و به آرامی دچار خوردگی می شوند. در داخل اتومبیل ، فرآورده های فرعی احتراق موتور شروع به خوردن در سیستم می کنند که برای مهار آنها طراحی شده است.

چرا سیستم اگزوز من صدای عجیب و غریب ایجاد می کند؟

نحوه تشخیص نشتی در سیستم اگزوز

  • نشت تقریباً همیشه با صدای بلند و آزاردهنده آشکار است
  • احتمالاً ممکن است مشکلاتی در رانندگی ایجاد کند
  • می تواند نوسان متناوب در قدرت باشد
  • تنها راه برای تشخیص اینکه آیا نشت قبل یا بعد از مبدل کاتالیزوری رخ داده است با بازرسی در تعمیرگاه است. اگر به نشت اگزوز مشکوک هستید، سریعاً برای قرار ملاقات تماس بگیرید.

جمع بندی

خب در این مقاله به دلایل صدا های عجیب و غریب اگزوز پرداختیم. امیدواریم از خواندن مقاله لذت کافی را برده باشید.

چرا سیستم اگزوز من صدای عجیب و غریب ایجاد می کند؟

 

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️