خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

5 دلیل سخت جا رفتن دنده اتومیبل

5 دلیل سخت جا رفتن دنده اتومیبل

وسیله نقلیه با دنده دستی به معنای آن است که شما باید با تغییر دادن گیربکس، دنده ها را به صورت دستی تغییر دهید. گاهی پیش می آید که راننده ها از دنده خود شکایت می کنند که دنده آن ها به سختی جا به جا می شود. ما در این مقاله قصد داریم 5 دلیل سخت جا رفتن دنده اتومیبل را برای شما توضیح بدیم، امیدواریم از خواندن مقاله لذت ببرید.

5 دلیل سخت جا رفتن دنده اتومیبل

1) سر سیلندر آسیب دیده

سیستم کلاچ از اجزای متنوعی تشکیل شده است. استوانه اصلی کلاچ، کاور کلاچ، سیلندر رهاسازی، چنگال ترك و یاتاقان رهاسازی وجود دارد. در صورت آسیب دیدن هر یک از این مؤلفه ها، به ویژه سیلندر رهاسازی یا استوانه اصلی کلاچ، در تغییر دنده ها دچار مشکل خواهید شد.

سخت جا رفتن دنده اتومیبل

2) چرخ دنده های آسیب دیده

دنده های زیادی در سیستم انتقال دستی وجود دارد. دنده 1، دنده 2، دنده 3، دنده 4، دنده 5، دنده معکوس و گاه دنده 6 وجود دارد. یک دنده توپی نیز وجود دارد که بین دنده 1 تا دنده 2 و سپس دنده 3 و 4 حرکت می کند.

اگر هر یک از این چرخ دنده ها آسیب دیده یا فرسوده شود، در تغییر آنها مشکل خواهید داشت.

سخت جا رفتن دنده اتومیبل

3) آستین توپی آسیب دیده

وقتی پل دنده توپی بین چرخ دنده های اصلی ، آستین توپی (یا توپی هماهنگ کننده) چیزی است که در واقع این چرخ دنده ها را درگیر می کند. بسته به مکانی که دنده تغییر کرده است می تواند به راست یا چپ حرکت کند. آستین به اطمینان از هماهنگی دندانهای دنده توپی با دندانهای حلقه هماهنگ کننده کمک می کند.

اگر آستین توپی فرسوده یا آسیب دیده باشد، همگام سازی در آنجا نخواهد بود. این امر باعث تغییر مشکلات و مشکلات دیگر خواهد شد.

سخت جا رفتن دنده اتومیبل

بیشتر بخوانید»»» ماشین بدون خرج

4) حلقه همگام ساز آسیب دیده

حلقه هماهنگ کننده دارای دندانهای کوچک زیادی است که به آستین توپی اجازه می دهد تا به راحتی آن را درگیر کند، بنابراین می تواند به یکی از چرخ دنده های اصلی برود. در صورت خراب بودن یا پوسیدگی این قطعه شما را در تغیر دنده با مشکل مواجه خواهد کرد.

سخت جا رفتن دنده اتومیبل

5) سطح پایین روغن سیال یا دنده انتقال

مهم است که به صورت دوره ای مایع انتقال (یا روغن دنده) خود را تغییر دهید و تغییر دهید. اگر علائمی از مایع انتقال سوختگی سوخته دارید و آن را تغییر نمی دهید یا اگر نشت مایعات انتقال دارید، چرخ دنده های شما روغن کاری مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند.

انتقال سیال کم چیزی نیست که نادیده گرفته شود. این کار نه تنها تغییر جهت دنده ها را برای شما دشوار می کند بلکه انتقال شما در نتیجه آسیب می بیند. علاوه بر این، صداهای عجیب زیادی را نیز خواهید شنید.

سخت جا رفتن دنده اتومیبل

جمع بندی

خب در این مقاله 5 دلیل سخت جا رفتن دنده اتومیبل توضیح داده شد، امیدواریم که مقاله مفیدی بوده باشد. همچنین اگر به خدمات خودرو بری نیاز داشتید، میتوانید از خودرو بر کرج کمک بگیرید. برای ارتباط با ما، از طریق شماره زیر اقدام بفرمایید.

 

سخت جا رفتن دنده اتومیبل

 

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️