خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

دلایل روشن نشدن خودرو هنگام صبح

دلایل روشن نشدن خودرو هنگام صبح

.

. ✍ هر روز یک نکته ✍

❓دلایل روشن نشدن خودرو هنگام صبح

👌وقتی خودرو استارت نمی خورد یا برای روشن شدن باید چندین بار استارت بزنید ، و یا اینکه استارت میخورد اما اصلا روشن نمی شود ، مطمئناً مشکلی وجود دارد که با ادامه استارت زدن مشکل دوچندان خواهد شد چون فشار مضاعفی بر روی خود استارت و باطری وارد می شود که در نهایت به خالی شدن شارژ باطری می انجامد
👌بنابراین هزینه تعمیر نیز دو برابر خواهد شد

🔻 علل این مشکل می تواند

.. 👇👇

1⃣ضعیف بودن باطری

2⃣نقص در سیستم استارت

3⃣ اشکال در سیستم برق و سیم کشی

4⃣ مسدود بودن لوله ها و سیستم سوخت رسانی

5⃣نیم سوز بودن و یا سوختن کامل پمپ بنزین

6⃣ پاره شدن تسمه تایم

.. ✨✨✨✨

👌نکته مهم

🔻در صورت پاره شدن تسمه تایم، خودرو با دور بیشتری استارت می خورد ولی به هیچ عنوان روشن نمی شود

.

. ✍ هر روز یک نکته ✍

. ✅آشنایی با استپر و وظایف آن

.. 👇👇

🔸استپر یا استپ موتور، وظیفه اش روشن نگه داشتن خودرو در حالت دور آرام است. این قطعه وظیفه بسیار مهمتری نیز دارد. هنگامی که کولر را روشن میکنیم، کمپرسور بار خود را روی موتور وارد میکند. برای جبران آن، استپ موتور ژیگلور مربوطه را کمی به عقب تر می کشد تا خود به خود گاز کمی زیاد شود.

🔸استپر کار ساسات را نیز انجام میدهد. هنگامی که خودرو سرد است سوزن آن طوری تنظیم می شود که خودرو با اولین استارت روشن شود.

👈کار دیگر استپ موتور، تنظیم هوای مورد مصرف سیلندرها در زمان رها کردن گاز است. در خودروهایی که فاقد این سیستم هستند با رها کردن گاز، تنظیم سوخت و هوا به علت بسته شدن دریچه گاز به هم میخورد و مشاهده میشود که به هنگام رها کردن گاز، دود مشکی رنگ از اگزوز خارج می شود. اما در این سیستم با وجود استپر دیگر این مشکل وجود ندارد.

👌محل قرارگیری استپر، روی هوزینگ هوای ورودی است.

.

. ✍ هر روز یک نکته ✍

. 💨خارج شدن دود سیاه از اگزوز

👌در کل خروج دود سیاه از اگزوز نشانه مصرف بالای سوخت و یا خام سوزی است

🔸اگر هنگام استارت خودرو مشاهده کردید که دود سیاه رنگی از اگزوز خارج می شود اجازه دهید کمی موتور گرم شود اگر مشکل جدی نباشد پس از مدت بسیار کوتاهی دود سیاه برطرف می شود و احتمالاً مشکل قابل توجهی وجود ندارد اما اگر این روند ادامه پیدا کرد به احتمال بسیار بالا یا در سیستم جرقه زنی خودرو مشکلی وجود دارد یا موتور بد کار می کند.

. 🔻عیوب 🔻

🔸اگر خودروی شما از نوع خودرو های کاربراتوری قدیمی باشد به احتمال زیاد ساسات کاربراتور گیر کرده و یا قطعات داخلی کاربراتور مشکل دارد. که برای حل مشکل می توانید آنرا تعمیر و یا تعویض نمایید.

🔻اگر خودرو از نوع انژکتور باشد
احتمال نشتی در انژکتور ها وجود دارد
اگر مدت زیادی است که فیلتر هوا را عوض نکرده اید و در منطقه ای پر گردو غبار یا آلوده زندگی می کنید باید فیلتر هوا را تعویض نمایید.

🔸ممکن است در سیستم جرقه زنی و شمع ها مشکلی باشد که منجر به احتراق ناقص می شود. برای این منظور باید وایر ها، دلکو، کویل و شمع ها بررسی شوند.

🔸در سیستمهای انژکتور, خرابی بعضی از حسگرها, مانند سنسور اکسیژن, سنسور فشار و دمای هوا نیز باعث خام سوزی و مصرف بالای سوخت میشوند

. 👇👇

خودروبر کردان

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️