خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

خالی شدن باتری ماشین

خالی شدن باتری ماشین

خالی شدن باتری ماشین مشکلی است که میتواند برای رانندگان اذیت کننده باشد. به همین سبب ما در این مقاله قصد داریم 7 موردی که می تواند باتری ماشین شما را خالی کند رو مورد برسی قرار بدیم امیدواریم مقاله مفیدی باشد.

چه چیزی باتری اتومبیل را تخلیه می کند؟

باتری مرده ماشین می تواند آزار دهنده باشد، اما می توان از آن جلوگیری کرد. برای کمک به جلوگیری از خاموش شدن باتری، ابتدا باید بدانید که چه چیزی باعث این اتفاق می شود. بنابراین،کابل ها را کنار بگذارید، و این هفت مورد را بررسی کنید که می تواند دلیل ادامه مرگ باتری ماشین شما را توضیح دهد.

1. چراغهای جلو را روشن گذاشته اید

اگر باتری ماشین شما مدام خالی می شود، اولین چیزهایی که باید بررسی کنید چراغ های شما هستند. بسیاری از وسایل نقلیه جدید دارای چراغهای جلو هستند که پس از مدتی مشخص خاموش می شوند. اما اگر اتومبیل شما از این ویژگی برخوردار نیست، ممکن است چراغهای جلوی شما روشن بمانند تا زمانی که آنها را خاموش کنید یا اینکه باتری ماشین شما کاملاً خالی شود.

خالی شدن باتری ماشین

2. چیزی باعث “کشش جریان” می شود.

خالی شدن باتری ماشین میتواند مربوط به زمانی باشد که ماشین خاموش است، باتری انرژی لازم را برای مواردی مانند ساعت، رادیو و سیستم هشدار تأمین می کند. این موارد نباید تأثیر عمده ای روی باتری شما داشته باشند. آنچه ممکن است باتری خودرو را هنگام خاموش شدن تخلیه کند مواردی مانند چراغ های داخلی، چراغ های درب یا حتی فیوزهای بد هستند.

در حالی که موتور شما روشن است، دینام باتری را دوباره شارژ می کند – به همین دلیل معمولاً در هنگام انفجار رادیو روی درایو شما نگران مرگ باتری نیستید! اما هنگامی که موتور خاموش است، دینام نمی تواند باتری را دوباره شارژ کند، و این باعث می شود که حوادث ناچیز برق باتری شما را کاملا تخلیه کند. فشار باتری ناشی از این پره های الکتریکی معروف به کشش جریان است.

با خاموش کردن هر چراغ و اطمینان از اینکه صندوق عقب، دستکش و درها کاملاً بسته و قفل شده اند، می توانید از کشش انگلی جلوگیری کنید.

3. اتصالات باتری شما شل یا پوسیده است

ترمینال های مثبت و منفی متصل به باتری شما ممکن است با گذشت زمان از بین بروند. همچنین ممکن است این ترمینال ها خورده شوند. اگر ترمینال های شما شل یا خورده شوند، ممکن است در راه اندازی خودرو با مشکل روبرو شوید زیرا باتری شما نمی تواند به درستی انرژی خود را انتقال دهد! حتی می توانید هنگام رانندگی بیرون بیایید یا به قطعات الکترونیکی خودرو آسیب برسانید. با تمیز کردن منظم ترمینال های باتری اتومبیل می توانید به جلوگیری از مشکلات مربوط به خوردگی کمک کنید!

بیشتر بخوانید »»» 4 علت اصلی لرزش فرمان

4. دمای بیرون بسیار گرم یا سرد است

خالی شدن باتری ماشین میتواند در زمستان های سرد و تابستان های گرم رخ دهد. باتری های جدید مقاومت بیشتری در برابر دمای شدید فصلی دارند. اما اگر باتری شما قدیمی است ، سرمای شدید یا گرما می تواند عملکرد آن را ضعیف کند یا حتی باعث از بین رفتن کامل آن شود.

5. هنگام رانندگی باتری شارژ نمی شود

وقتی موتور را خاموش می کنید ماشین شما به باتری شما متکی است. اما هنگامی که وسیله نقلیه شما در حال کار است، باتری شما به دینام کمک می کند تا بتواند شارژدهی کند. اگر دینام شما به درستی کار نمی کند، باتری را شارژ نخواهد کرد و باعث خالی شدن باتری خواهد شد.

6. شما رانندگی های کوتاه زیادی انجام میدهید

میل لنگ موتور انرژی فوق العاده ای را از باتری شما می گیرد، اما همانطور که قبلاً نیز گفته شد، در هنگام کار موتور دینام باتری شما را شارژ می کند. اگر مرتباً رانندگی کوتاه مدت انجام میدهید، ممکن است دینامر وقت کافی برای شارژ صحیح باتری را بین پیت استپ نداشته باشد – به خصوص اگر باتری قدیمی تری دارید. در طولانی مدت، سفرهای کوتاه مدت می توانند عمر باتری ماشین شما را کوتاه کنند.

7. باتری شما قدیمی است

هیچ چیز برای همیشه دوام ندارد ، از جمله باتری ماشین شما. در بعضی موارد، باتری وسیله نقلیه شما می تواند تا پنج سال دوام بیاورد، اما این به محل زندگی و نحوه رانندگی شما بستگی دارد. دمای شدید، سفرهای کوتاه مداوم و استفاده روزمره به طور کلی می تواند عمر باتری را به دو تا سه سال کاهش دهد. اگر باتری اتومبیل شما به سرعت از بین می رود، حتی پس از شروع سریع، ممکن است زمان یک باتری جدید باشد.

جمع بندی

خب در این مقاله دلیل خالی شدن باتری مورد برسی قرار گرفت. امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید، همچنین اگر به خدمات خودرو بری نیاز داشتید با شماره زیر تماس بگیرید.

خالی شدن باتری ماشین

 

 

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️