خودرو بر کرج ⭐ خودرو بر تهران ⭐ خودرو بر مازندران ⭐ خودرو بر قزوین
تماس شبانه روزی : 09025828598

آشنایی با انواع پمپ بنزین

آشنایی با انواع پمپ بنزین

.

. ✍ هر روز یک نکته ✍

✅آشنایی با انواع پمپ بنزین خودرو

1⃣ پمپ بنزین داخل باک

👈 این پمپ درون باک قرار میگیردو بنزین را از داخل باک مکش و به طرف انژکتورها می فرستد.چون خنک کاری ان توسط بنزین انجام می شودگرم شدن و تولید صدا ندارد. واز طرفی ایمنی بیشتری نسبت به پمپ های بیرونی دارد. پمپ در باک و بنزین در آن غوطه ور است و چون اکسیژنی وجود ندارد مخلوط قابل احتراقی تشکیل نمی شود.و خطر وجود انفجار و اتش سوزی وجود ندارد. فقط احتمال دارد زمانی که سطح بنزین به انتهای خود برسد خطر ساز شود لذا لازم است همیشه سطح بنزین از نصف بیشتر پر گردد.

2⃣ پمپ بنزین بیرون باک

✔️ دارای سه نمونه است

🔸یک مدل ان مربوط به مدلهای کاربراتوری است که پمپ حرکت خود را از میل بادامک موتورگرفته و مکش بنزین را انجام می دهد که دارای مشکلات خاص خود است. نمونه ان وانت نیسان ساخت سایپا است.

🔸 نوع دوم ان مدل برقی است که در خودروهائی نظیر پاژن دوکابین و یا مزدا2000موجود در بازار بکار رفته است. که بیشتر در خودروهای مدل دهه نود دیده می شود.این پمپ به وسیله یک آهن ربا دیافراگم ان جلو وعقب رفته و عمل مکش پمپ بنزین را انجام میدهد.

🔸 نوع سوم پمپ بنزینی است که در بعضی خودروهای موجود در بازار مانند سمند و یا بعضی مدل های 405 و یا پارس نصب است (تا مدل۸۴ )و تولید صدای زیادی میکند که پمپ بنزین دمشی نامیده میشود.

✔️ این پمپ ها دقیقا شبیه پمپهای داخل باک هستندو بنزین پس از عبور از یک صافی وارد پمپ شده و توسط این پمپ بنزین به سمت انژکتورها فرستاده می شود. چون پمپ دمشی(نه مکشی)است نیاز است که همیشه سطح بنزین مسلط بر پمپ باشد.این پمپ ها دارای سر وصدای زیادی هستند.این سرو صدا جزو ویژگی انهاست.

⬅️این پمپها دارای یک سوپاپ مانع برگشت سوخت هستند. (فشار شکن ) که فشار سیستم را لحظاتی پس از خاموش شدن و در جهت جلوگیری از تشکیل شدن حبابهای بخار ثابت نگه میدارد.

❗️نکته ‼️
پمپهای داخل باک دارای فشار شکن روی خود پمپ بنزین هستند, ولی پمپهای بیرون باک دارای فشار شکن بر روی ریل سوخت میباشند,

🔻 نکات مهم 🔻

📛بنزین را درون باک پر نکنید,(موجب فشار آمدن به مهره در جه باک و در نتیجه نشتی بنزین و شکستن مهره درجه باک میشود)

📛 باک را خالی از بنزین نگذاردید,(موجب سوختن پمپ بنزین در اثر ورود رسوبات ته باک به درون پمپ میشود)

‼️حداقل هر ده هزار کیلومتر کارکرد صافی بنزین را تعویض کنید و باعث کارکرد بهتر موتور و سالم ماندن پمپ بنزین فابریک و بی نظیر خودرو شوید

👌توجه داشته باشید
قیمت صافی بنزین زیر ده هزار تومان میباشد, در صورتیکه مبلغ پمپ بنزین بین صد تا دویست هزار تومان حداقل میباشد, که فابریک هم نیست

. 👇👇
خودروبر میانه

شرکت های همکار
تماس سریع ☎️